Kiereś: Zwycięstwo osłodziło remis

PGE GKS Bełchatów pokonał na wyjeździe Ruch Chorzów 1:0 (1:0) w spotkaniu 9. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Wygraną zapewnił bełchatowianom Adrian Basta, który wykorzystał świetne dogranie futbolówki przez Bartosza Ślusarskiego. Poniżej pomeczowa wypowiedź trenera PGE GKS Kamila Kieresia.

To zwycięstwo osłodziło nam gorzki smak remisu z Lechią Gdańsk, po którym czuliśmy duży niedosyt. Zdobyliśmy trzy punkty ważne także dla strony mentalnej mojej drużyny – powiedział po meczu z Ruchem trener PGE GKS Bełchatów, Kamil Kiereś.
–  Ruch nieco zaskoczył nas dziś swoim ustawieniem, musieliśmy skorygować nasze założenia taktyczne, ale moi zawodnicy potrafili na to zareagować. Dobra gra ofensywa do przerwy, byliśmy widoczni w grze z piłką, nie tylko z kontry, ale także pozycyjnej i po jednej z tych akcji zdobyliśmy bramkę. Po przerwie gospodarze postawili trudniejsze warunki, my musieliśmy więcej uwagi poświęcić grze obronnej, ale utrzymaliśmy do końca korzystny wynik – dodał szkoleniowiec.

Źródło: gksbelchatow.com