Niewiadów blisko okręgówki

To był bez wątpienia najważniejszy mecz rundy wiosennej w grupie I piotrkowskiej klasy A. RKS Rzeczyca podejmował Stal Niewiadów. Gospodarze, aby realnie myśleć o możliwości awansu do klasy okręgowej, musieli to spotkanie wygrać. Stało się jednak inaczej.

Trzy punkty zdobyła Stal, która jedną nogą jest już w wyższej lidze. Obie drużyny zdecydowanie dominują nad resztą stawki. W rundzie jesiennej w Niewiadowie padł remis 2:2 i wszyscy ciekawi byli spotkania rewanżowego. W nim od początku meczu inicjatywę przejęła Stal. Goście już do przerwy prowadzili 3:1. W drugiej połowie kibice obejrzeli jeszcze pięć goli. Trzy z nich zdobyli niewiadowianie i mecz zakończył się ich wygraną 6:3.

Spotkanie obserwował prezes OZPN Piotrków Stanisław Sipa oraz wójt gminy Rzeczyca Marek Kaźmierczyk. Szkoda tylko, że atmosferę piłkarskiego święta popsuli kibice Stali Niewiadów, którzy rzucali na boisko petardy i race. Z tego też powodu sędzia musiał przerwać mecz. Sytuacja opisana została w pomeczowym protokole, a sprawą zajmie się Wydział Dyscypliny OZPN Piotrków.