Gatta Active poza podium

Gatta Active Zduńska Wola przegrała w decydującym o wicemistrzostwie Polski w futsalu meczu z Pogonią 04 Szczecin 3:4. Podopieczni Wojciecha Sopura rozgrywki zakończyli ostatecznie na czwartej pozycji. Zduńskowolan oprócz szczecinian wyprzedziła jeszcze Wisła Krakbet Kraków, która wywalczyła cenny remis w Chojnicach.

Gatta po pierwszych dwudziestu minutach przegrywała 0:3. Przyjezdni za odrabianie strat wzięli się dopiero po przerwie. Niestety dwie bramki Michała Marciniaka i jedna Daniela Krawczyka nie uchroniły zduńskowolan od porażki. Biało-czarni z najważniejszego meczu w tym sezonie wrócili na tarczy. Trzecie miejsce zawodnikom ze Zduńskiej Woli po dramatycznym meczu zabrała Wisła Krakbet Kraków, która dwanaście sekund przed końcem pojedynku z Red Devils Chojnice zdobyła gola na wagę remisu i decydującego punktu. Krakowianie wyprzedzili Gattę dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań.

Mistrzowski tytuł kilka kolejek temu zapewnił sobie Rekord Bielsko-Biała. Podopiecznym Wojciecha Sopura pozostała już tylko walka w Pucharze Polski. Gatta rywalizuje w ćwierćfinale z drużyną Pogoni 04 Szczecin. W pierwszym meczu padł wynik 1:1 i zduńskowolanie będą mieli okazję do rewanżu 4 maja.

Pogoń 04 Szczecin – Gatta Active Zduńska Wola 4:3 (3:0)
Oleksandr Shamotii 16, 20, Łukasz Żebrowski 18, Michał Kubik 30 – Michał Marciniak 29, 38, Daniel Krawczyk 35

Gatta: Marcin Szewczyk, Dariusz Słowiński – Bartłomiej Strzelczyk, Krzysztof Adamski, Marcin Stanisławski, Marcin Olejniczak, Igor Sobalczyk, Michał Marciniak, Mariusz Rachubiński, Michał Szymczak, Mariusz Milewski, Daniel Krawczyk.