Świt Kamieńsk zaskoczył Astorię

Do sporej niespodzianki doszło w meczu zamykającym sobotnie zmagania sparingowe. Astoria Szczerców (IV liga łódzka) przegrała na własnym boisku ze Świtem Kamieńsk (piotrkowska klasa okręgowa) 1:2 (1:0). Po pierwszej dobrej połowie w drugiej szczercowianie oddali inicjatywę rywalom i zeszli z boiska pokonani.

Trener Robert Rogan dał pograć prawie wszystkim zawodnikom z szerokiej kadry. Od samego początku pierwszej odsłony wszystko szło po myśli czwartoligowca. W 16. minucie na listę strzelców wpisał się Oskar Wojciechowski. Jak się później okazało było to tylko jedno trafienie w tej połowie.

W drugiej części wszystko się zmieniło. Z każdą chwilą coraz śmiej zaczęli poczynać sobie przyjezdni. W 70. minucie do wyrównania doprowadził Jarosław Bąkowicz. Świt poszedł za ciosem i to przyniosło oczekiwany rezultat. W 82. minucie rzut karny pewnie wykorzystał Szymon Błachowicz i Świt pokonał czwartoligową Astorię.

Astoria Szczerców – Świt Kamieńsk 1:2 (1:0)
Oskar Wojciechowski 16 – Jarosław Bąkowicz 70, Szymon Błachowicz 82-karny

Astoria: Telążka – Pietkiewicz, Stępnik, Landowski, Sadziński – Wojciechowski, Wójcikowski, Wieczorek, Matysiak – Kowalski, Piersa. Na zmiany wchodzili: Sadziński, Mickiewicz, Rudzki, Rosa, Kubiak, Pęciak, Mularczyk, Ulfik.