Hat-trick Igora Świątkiewicza

Ner Poddębice rozbił Mechanika Radomsko 4:1 (4:0) w spotkaniu 14. kolejki IV ligi łódzkiej. Gospodarze rozstrzygnęli losy meczu już w pierwszej odsłonie, kiedy strzelili rywalom cztery gole. Bohaterem pojedynku został Igor Świątkiewicz, który popisał się hat-trickiem.

Ner na prowadzenie wyszedł po ponad kwadransie gry. Na listę strzelców wpisał się Krzysztof Woźniak. Gospodarze częściej utrzymywali się przy piłce i groźnie atakowali. W pierwszej połowie goście nie byli w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Michała Sokołowicza. Zupełnie inaczej wyglądało to po drugiej stronie boiska. Niewiarygodnego wręcz wyczynu dokonał Igor Świątkiewicz, który w ciągu pięciu minut strzelił trzy gole.

Po zmianie stron poddębiczanie zwolnili tempo gry i kontrolowali przebieg pojedynku. Mechanika stać było tylko na honorowe trafienie Jakuba Tazbira w 73. minucie. Ner dzięki wygranej i remisie w meczu Zawiszy z Wartą Działoszyn zmniejszył stratę punktową do prowadzących i w dalszym ciągu ma szansę na tytuł mistrza jesieni.

Warto wspomnieć, że na spotkaniu obecna była grupa kibiców z Radomska. Mimo niekorzystnego wyniku zachowywała się w sposób wzorowy co podkreślił obecny na spotkaniu delegat.

Ner Poddębice – Mechanik Radomsko 4:1 (4:0)
Krzysztof Woźniak 17, Igor Świątkiewicz 33, 36, 38 – Jakub Tazbir 73

Ner: Sokołowicz – Dopierała, Kowalczyk, Owczarek (55′ Okoński) – Jurkowski (59′ Szmytka), Woźniak, Czekalski, Rachubiński, Jarczewski (81′ Pietrzak) – Ziober, Świątkiewicz (85′ Stajewski).

Mechanik: Dula – Perliński, Frączyk (46′ Kozłowski), M. Tazbir (30′ Królik), Michalski – J. Tazbir, Mar. Antczak, Kornacki, Brych – Majewski, Walioszczyk.

Źródło: nerpoddebice.futbolowo.pl