Sokół przetestował kadrę ŁZPN

Na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Aleksandrowie Łódzkim rozegrany został mecz towarzyski pomiędzy Sokołem a kadrą Łódzkiego Związku Piłki Nożnej przygotowującą się do rozgrywek UEFA Regions Cup. Spotkanie zostało rozegrane w systemie 2×40 minut. Po ciekawym meczu wygrała kadra ŁZPN 4:2 (2:1).

W szerokiej kadrze województwa łódzkiego znalazło się dwudziestu graczy, w większości grających na co dzień w klubach III ligi. Dziś na placu gry, po stronie ŁZPN zameldowało się pięciu zielono-białych: Damian Bierżyński, Jakub Bistuła, Damian Knera, Karol Kwiatkowski oraz Marcin Pękała.

Mecz kontrolny rozpoczął się pomyśli kadry ŁZPN, która już w 3. minucie objęła prowadzenie. Futbolówkę na połowie rywala stracił Damian Pawlak, tę przejął Marcin Pękała i podał na lewe skrzydło do Marcina Kobierskiego. Popularny „Kobi” dostrzegł wbiegającego w pole karne Jakuba Rozwandowicza. Snajperowi Lechii Tomaszów nie pozostało nic innego jak z najbliższej odległości umieścić piłkę w siatce. Nim upłynął kwadrans spotkania, kadra Łodzi prowadziła już 2:0. Na listę strzelców, pięknym strzałem w samo okienko, wpisał się Kamil Szymczak. Aleksandrowianie nie pozostali dłużni i kilka minut później zdołali zdobyć kontaktowego gola. Po ładnej akcji prawą stroną w wykonaniu Damiana Pawlaka, futbolówka trafiła na jedenasty metr do Michała Wrzesińskiego, który atomowym uderzeniem pokonał Rafała Dawida. Przed zmianą stron szansę na zdobycie bramek mieli jeszcze Kobierski oraz Szymczak. Pierwszy z wymienionych, po efektownym uderzeniu przewrotką minimalnie przestrzelił, natomiast drugi przegrał rywalizację sam na sam z Sebastianem Ostrowskim.

Po zmianie stron przyjezdni ponownie bardzo szybko zaskoczyli aleksandrowian, zdobywając gola w niemalże identyczny sposób co na początku pierwszej części gry. Tym razem futbolówkę z prawego skrzydła dogrywał Marcin Pękała, a tę do siatki Sokoła skierował Kobierski. Zielono-biali mogli odpowiedzieć kwadrans później. Bardzo dobrze piłkę z własnej połowy wyprowadził Jakub Rogalski, który crossowym podaniem odszukał na lewej stronie Michała Łągiewczyka. Skrzydłowy Sokoła wpadł w pole karne i wyłożył futbolówkę nadbiegającemu Samuelowi Obi Uche. Nigeryjczyk nieczysto trafił w piłkę i ta, odbiwszy się uprzednio od słupka wyszła poza linię końcową. Chwilę później niewykorzystana okazja mogła się zemścić. Po ładnej dwójkowej akcji Damiana Knery i Jakuba Bistuły przed szansą stanął Rozwandowicz, tego jednak w ostatniej chwili zatrzymał Radosław Wawrzeniak. W 66. minucie, po rzucie rożnym zakotłowało się w polu karnym przyjezdnych. Najpierw na strzał zza „szesnastki” zdecydował się Mateusz Stępień, piłka przypadkowo trafiła pod nogi Mateusza Miłosza, który z najbliższej odległości pokonał Dawida. Gospodarze z kontaktowego gola cieszyli się dokładnie 180 sekund. Po nieudanej pułapce ofsajdowej oko w oko z Ostrowskim stanął Michał Czapkarski, z zimną krwią ustalając rezultat spotkania.

Kadrę ŁZPN poprowadzi trójka szkoleniowców: Łukasz Bartczak (LKS Rosanów), Michał Bistuła oraz Bogdan Jóźwiak (Pelikan Łowicz). Pierwszym oficjalnym sprawdzianem będzie konfrontacja w ramach UEFA Regions Cup z kadrą Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Spotkanie zostanie rozegrane 10 czerwca na stadionie im. Włodzimierza Smolarka w Aleksandrowie Łódzkim.

Sokół Aleksandrów – Kadra ŁZPN 2:4 (1:2)
Bramki: Michał Wrzesiński 21, Mateusz Miłosz 66 – Jakub Rozwandowicz 3, Kamil Szymczak 14, Marcin Kobierski 43, Michał Czaplarski 69

Sokół Aleksandrów: Ostrowski – Przybyła (48’ Indraszczyk), Woźniczak, Stępień, Pawlak – Wrzesiński (48’ Rogalski), Zwoliński (64’ Czechulski), Pecyna (57’ Wawrzeniak), Chojecki (40’ Obi Uche), Łągiewczyk – Serwaciński (40’ Miłosz).

Kadra ŁZPN: Dawid – Sosnowski, Czaplarski, Bierżyński, Tonn (40’ Kwiatkowski) – Pękała, Szymczak (40’ Knera), Żytek (40’ Marciniak), Przezak (40’ Milczarek), Kobierski (55’ J. Bistuła) – Rozwandowicz.