RKS Mechanik rozmontował Sejf Piotrków

Skończyła się piękna przygoda niezrzeszonego Sejfu Piotrków w Pucharze Polski na szczeblu okręgu piotrkowskiego. Amatorski zespół przegrał na własnym boisku w 1/4 finału z RKS Mechanikiem Radomsko 1:4 (0:2). Kibice obejrzeli dobre widowisko, a Sejf momentami grał z faworytem jak równy z równym.

RKS Mechanik bardzo poważnie podszedł do spotkania. Trener Artur Kowalski zdawał sobie bowiem sprawę, że zlekceważenie rywala mogłoby skończyć się porażką jego drużyny. Już w 4. minucie błąd bramkarza Sejfu Piotra Pawlika wykorzystał Dariusz Frączyk i czwartoligowiec objął prowadzenie. Chwilę później mogło być 2:0. Frączyk w idealnej sytuacji posłał jednak piłkę obok słupka. Z biegiem czasu amatorska drużyna zaczęła wychodzić z własnej połowy i w 29. minucie miała sytuację do wyrównania. Strzał Jarosława Soszyńskiego obronił jednak Przemysław Rudak. Osiem minut później RKS Mechanik podwyższył na 2:0, a strzałem z daleka zaskoczył Pawlika Kamil Nowak.

Po przerwie Sejf niespodziewanie zyskał przewagę w polu i strzelił kontaktowego gola. Rudaka pokonał Włodzimierz Robaszek. W 67. minucie RKS Mechanik ponownie wyszedł na dwubramkowe prowadzenie po trafieniu z najbliższej odległości Jakuba Tazbira. Nie mający nic do stracenia amatorzy przycisnęli rywala i stworzyli sobie kilka dobrych sytuacji do strzelenia drugiego gola. Brakowało jednak szczęścia. Wynik spotkania na 4:1 ustalił w 87. minucie z rzutu karnego Dariusz Frączyk.

Klub Sejf Piotrków – RKS Mechanik Radomsko 1:4 (0:2)
Włodzimierz Robaszek 59 – Dariusz Frączyk 4, 87-karny, Kamil Nowak 37, Jakub Tazbir 67