Warta Sieradz lepsza od Pilicy

Bez kontuzjowanego Marcia Kobierskiego Warta Sieradz pokonała Pilicę Białobrzegi w spotkaniu otwierającym 10. kolejkę III ligi łódzko-mazowieckiej. Bramki dla Warty strzelili Patryk Krymarys i Bartosz Narożnik.

Pierwsi groźną akcję przeprowadzili goście i tylko dzięki świetnej interwencji Kamila Adamka piłka po strzale Konrada Rudnickiego nie wpadła do bramki. Warta odpowiedziała najlepiej jak mogła – po wrzutce z rzutu wolnego gola strzałem głową zdobył Patryk Krymarys. Dziesięć minut później było 1:1, a do wyrównania doprowadził Rudnicki. W 33. minucie podopieczni Piotra Kupki znów wyszli na prowadzenie, a przytomnym strzałem z ostrego kąta popisał się Bartosz Narożnik. Jeszcze przed przerwą prowadzenie mógł podwyższyć Jarosław Szyc, ale trafił w poprzeczkę.

W drugiej połowie podopieczni Piotra Kupki szanowali wynik i nie pozwalali Pilicy na stworzenie groźnych sytuacji pod bramką Adamka. Wynik z pierwszej połowy nie uległ już zmianie i tym samym sieradzanie dopisali do swojego konta cenne trzy punkty.

Warta Sieradz – Pilica Białobrzegi 2:1 (2:1)
Bramki dla Warty: Patryk Krymarys 4, Bartosz Narożnik 33

Warta: Adamek – Nawrocki, Krymarys ż, Sosnowski, Piotr Kobierski – Różycki (71′ Bogdan), Szyc (78′ Mitek), Stasiak (61′ Pluta), Wałęski, Jezierski (87′ Gulas) – Narożnik