Trzy punkty Sokoła Aleksandrów w Łomży

Cenne zwycięstwo Sokoła Aleksandrów w wyjazdowym spotkaniu 21. kolejki III ligi (grupa I). Zespół Piotra Kupki wygrał w Łomży z miejscowym ŁKS 1926 2:0 (2:0), a bramki zdobyli Jakub Rogalski oraz Michał Michałek. Już w najbliższą środę (5 kwietnia) Sokół rozegra zaległe spotkanie z rezerwami Legii Warszawa.

Od pierwszej minuty drużyna Sokola uzyskała wyraźną przewagę, a w 10. minucie otworzyła wynik spotkania. Jakub Rogalski technicznym lobem pokonał Oliwera Wienczatka i dał prowadzenie swojej drużynie. Osiem minut przed przerwą na 2:0 podwyższył Michał Michałek, który popisał się efektowną główką.

W drugiej połowie gra się wyrównała, a ŁKS próbował zmienić losy meczu groźnie atakując. Bez zarzutu spisywała się jednak defensywa Sokoła na czele z parą stoperów: Przemysław WoźniczakDamian Bierżyński. Dwie sytuacje w końcówce spotkania miał wprowadzony w 82. minucie Robert Kowalczyk. Nie udało mu się jednak zdobyć trzeciego gola dla zespołu z Aleksandrowa.

ŁKS 1926 Łomża – Sokół Aleksandrów Łódzki 0:2 (0:2)
Bramki: Jakub Rogalski 10, Michał Michałek 37

Sokół: Brudnicki – Pawlak ż, Bierżyński, Woźniczak, Stępień – Kobiera, Rogalski (90′ Smolarek), Marciniak ż, Chojecki (79′ Osowski), Wrzesiński (90′ Pękała) – Michałek (82′ Kowalczyk).