RTS Widzew lepszy od Czarnych Koszul

Trzecioligowy RTS Widzew Łódź wygrał w sobotę mecz sparingowy z Polonią Warszawa 2:0 (1:0). Czarne Koszule to spadkowicz z II ligi. Mecz rozegrano w Nieborowie. Trener Widzewa Przemysław Cecherz miał w tym meczu okazję przetestować piłkarzy trenujących w jego drużynie. W najbliższą niedzielę (9 lipca) Widzew rozpoczyna obóz w Nieborowie. 12 lipca gra w Pruszkowie mecz ze Zniczem.

RTS Widzew rozpoczął to spotkanie z animuszem i szybko zdobył gola, po strzale głową Damiana Kostkowskiego. Potem na boisku królowała niedokładność. Na drugą połowę wyszedł zupełnie inny Widzew. Na boisku pozostał jedynie Michał Miller. Nowi widzewiacy nie byli gorsi. W polu karnym Polonii powalony został Mateusz Ostaszewski. Rzut karny pewnie wykorzystał Daniel Mąka. Po straconym golu Polonia uzyskała przewagę, ale Widzew mądrze grał w obronie. W ostatnich minutach do głosu doszli łodzianie, ale w 81. minucie mogli stracić gola. Po jednej z kontr sam na sam z bramkarzem Widzewa znalazł się polonista. Górą był jednak łodzianin.
Po meczu Przemysław Cecherz zdecydował, że w drużynie pozostaje testowany Bartłomiej Rakowski z UKS SMS Łódź.

RTS Widzew Łódź – Polonia Warszawa 2:0 (1:0)
Damian Kostkowski 8, Daniel Mąka 48-karny

RTS Widzew. 1. połowa: Humerski – Kozłowski, Zieleniecki, Kostkowski, Domański – Michalski, Kazimierowicz, Radwański, Niedziela – Miller, Okuniewicz.
2. połowa: Wolański – Gapczyński, Sylwestrzak, Wojciechowski, Gromek – Rodak, Młynarczyk, Kamiński, Ostaszewski – Mąka, Miller (78′ Tlaga).