Traktory lepsze od Sokoła Aleksandrów

Niespodzianka w 14. kolejce grupy pierwszej III ligi. Lider tabeli Sokół Aleksandrów przegrał na swoim boisku z Ursusem Warszawa 0:2 (0:1), Była to druga porażka podopiecznych trenera Piotra Kupki w tym sezonie i to druga przed własną publicznością. Poprzednio Sokół przegrał z RTS Widzewem Łódź 0:2. Przegrana może kosztować aleksandrowian utratę pozycji lidera.

Miejscowi byli faworytem meczu. Już w 7. minucie mogli prowadzić, ale dobrą sytuację zmarnował Michał Michałek. Potem groźny strzał Łukasza Marciniaka obronił bramkarz Traktorów. W 43. minucie gol padł, ale dla gości. Michała Brudnickiego pokonał Michał Mąka.

Kilka minut po zmianie stron mogło być 2:0 dla Ursusa, ale goście zmarnowali znakomitą okazję na gola. Wynik meczu ustalił w 66. minucie niezawodny Przemysław Sztybrych. To były piłkarz klubu z Aleksandrowa. W końcowych minutach Sokół nie był już w stanie zdobyć choćby honorowego gola. Jeśli Widzew wygra lub zremisuje w Warszawie z Polonią zostanie nowym liderem tabeli.

Sokół Aleksandrów – Ursus Warszawa 0:2 (0:1)
Bramki: Maciej Mąka 43, Przemysław Sztybrych 66

Sokół: Brudnicki – Pawlak, Bierżyński, Woźniak ż, Głowiński (75′ Porochnicki) – Bogołębski ż, Ślęzak (63′ Szarpak), Rogalski (63′ Kadłubiak), Marciniak – Mroczek, Michałek (63′ Żylski).