RTS Widzew Łódź nowym liderem III ligi

Widzewiacy zawiedli w Warszawie, ale awansowali na pierwsze miejsce w tabeli grupy pierwszej III ligi. Podopieczni Franciszka Smudy zremisowali w Warszawie z Polonią 1:1 (1:0), ale zrównali się punktami z Sokołem Aleksandrów i dzięki temu awansowali na fotel lidera. Łodzianie wygrali bezpośredni mecz z Sokołem. Trzeba jednak pamiętać, że Sokół ma jeden mecz mniej rozegrany.

Sobotni mecz lepiej rozpoczęli miejscowi. Mariusz Marczak miał jednak pecha, bo trafił piłką w poprzeczkę. W 23. minucie nie było już wątpliwości. Tomasz Chałas wpakował głową piłkę do siatki. W tej części gry Widzew nie stworzył już zagrożenia pod bramką miejscowych.

Po przerwie RTS Widzew przycisnął, ale Mateusz Michalski nie trafił z kilku metrów w bramkę. W końcu goście dopięli swego. W polu karnym Polonii sfaulowany został Michał Miller. Rzut karny zamienił na gola Daniel Gołębiewski, były piłkarz Polonii. Kilka minut później wyborną okazję na gola zmarnował Mariusz Marczak. W końcówce nic ciekawego już się nie działo i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Polonia Warszawa – RTS Widzew Łódź 1:1 (1:0)
Bramki: Tomasz Chałas 23 – Daniel Gołębiewski 66-karny

RTS Widzew: Wolański – Kozłowski, Sylwestrzak ż, Zieleniecki, Pigiel – Michalski, Kazimierowicz, Kwiek (53′ Świderski), Mąka (53′ Gołębiewski ż) – Falon ż (80′ Rakowski), Miller ż.