Mariusz Pawlak: Muszę przeprosić kibiców

Czołówka ligowej tabeli coraz bardziej oddala się od PGE GKS Bełchatów. W spotkaniu 15. kolejki II ligi podopieczni Mariusza Pawlaka przegrali w Puławach z miejscową Wisłą aż 2:5 (2:1). Brunatni świetnie rozpoczęli mecz. Prowadzili 2:0, ale później oddali gospodarzom inicjatywę. Poniżej pomeczowa wypowiedź bełchatowskiego szkoleniowca.

Wiemy jak ten mecz się potoczył. Po 35 minutach moim zawodnikom wydawało się, że ten mecz jest już wygrany, natomiast wiemy, jak ta liga wygląda, ile można popełnić błędów. Dziś oba zespoły chciały i zagrały bardzo ofensywnie, zapominając o defensywie. My oprócz dwóch bramek strzeliliśmy kolejne trzy ze spalonych i stworzyliśmy kolejne sytuacje. Dla kibiców z pewnością było to dobre spotkanie, dla nas nie. Pokazało ono także te rzeczy, które u nas źle funkcjonują od jakiegoś czasu w defensywie, przede wszystkim sporo straconych goli. Kreujemy z drugiej strony wiele sytuacji pod bramką rywala. Po takim wyniku trudno coś więcej powiedzieć. Moim zawodnikom na pewno nie zabrakło dziś chęci do walki. Muszę przeprosić naszych kibiców, którzy jeżdżą za nami po całej Polsce. Spodziewali się po tych 35 minutach, że ten mecz wygramy. Stało się inaczej, tym bardziej mnie to boli, bo takie mecze powinny być pod kontrolą. Wierzę, że jesteśmy w stanie podnieść się po takiej porażce, bo mieliśmy naprawdę dobre fragmenty. Tych było jednak za mało, by zdobyć trzy punkty – powiedział Pawlak.

Źródło: gksbelchatow.com