Obroniony tytuł Korony Wejsce

W XV Turnieju Halowym o Puchar Wójta Gminy Nowa Sucha, który został rozegrany na hali Zespołu Szkół Publicznych w Kozłowie Biskupim znakomicie zaprezentowały się obie wystawione drużyny Korony Wejsce. Zajęły ostatecznie 1 i 3 pozycję, broniąc tym sposobem mistrzostwo zdobyte w tamtym roku.

Zawodnicy Korony II Wejsce, którzy rozpoczęli rywalizację w grupie A, walczyli o awans do półfinału aż do ostatniego spotkania Orłem Kampinos. Walkę o drugą pozycję, gwarantującą wyjście z grupy, toczyli z Passovią Pass, ale w bezpośrednim pojedynku padł wynik 1-1. Korona II Wejsce awansowała do najlepszej czwórki turnieju dzięki lepszej różnicy bramek.

Inaczej wyglądała sytuacja w Grupie B z udziałem Korony Wejsce. Pewna wygrana z Tajfunem Brochów 7-2 w pierwszym spotkaniu ułatwiła grę graczom z Wejsc. Zwyciężali potem pewnie z Sokołem Budki Piaseckie oraz Rawką Bolimów różnicą trzech goli, w międzyczasie przegrali jedno spotkanie z Promykiem Nowa Sucha. Pewnie wywalczona druga lokata w Grupie B dała awans drugiej drużynie Korony do półfinału turnieju.

W półfinale Korona II Wejsce pokonała po bardzo wyrównanym pojedynku zwycięzcę grupy B Promyka Nowa Sucha 2-1, natomiast mistrzowie grupy A nie dali dużo do pogrania Koronie Wejsce, stąd wysoka porażka 4-0 i mecz w finale pocieszenia.

W spotkaniu o 3 miejsce Korona Wejsce zrewanżowała się za mecz grupowy z Promykiem Nowa Sucha wygrywając 3-1 po bramkach Mariusza Trakula, Sebastiana Sumińskiego i Dariusza Staniaszka.

Finał turnieju dostarczył ogromną dawkę emocji kibicom zgromadzonym na hali w Kozłowie Biskupim. Promyk II Nowa Sucha po kilku minutach gry prowadził już 2-0. Korona II zdobyła kontaktową bramkę trzy minuty przed końcem. Gdy wydawało się, że mistrzostwo Promyka już było przesądzone, to Korona II przeprowadziła akcję rozpaczy, po której padło wyrównanie 10 sekund przed końcowym gwizdkiem i byliśmy świadkami dogrywki. Korona II Wejsce niespełna po minucie dodatkowego czasu gry strzela złotego gola i to oni zdobyli 1 miejsce, broniąc tym samym tytuł zdobyty w ubiegłym roku!

Mariusz Trakul otrzymał nagrodę dla najlepszego strzelca turnieju.

W drużynie Korony Wejsce zagrali: Sebastian Stańczak, Wojciech Rokicki, Sebastian Sumiński, Mariusz Trakul, Marcin Wróbel, Paweł Dróżdż oraz Dariusz Staniaszek.

W mistrzowskiej drużynie Korony II Wejsce wystąpili: Jarosław Rusek, Dariusz Piątkowski, Mariusz Piątkowski, Jarosław Bartosiewicz, Konrad Małkowski, Mariusz Mamcarz oraz Piotr Piotrowski.