AKTUALNOŚCI
Walczymy o piłkę w Kutnie?!

Wczoraj informowaliśmy, że MKS Kutno będzie miał zmniejszone dotacje z Urzędu Miasta na najbliższy sezon. Czy wobec tego historyczny awans klubu stanął po znakiem zapytania?
.


W sprawie dotacji dla MKS Kutno, miasto nie zajęło jeszcze oficjalnego stanowiska, gdyż pierwsza sesja w tym roku odbędzie się właśnie dzisiaj. Po rozmowie z Pawłem Szczepanikiem z Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu redakcja Łódzkiego Futbolu dowiedziała się, że taka dotacja dla MKS Kutno miała być. Co do komentarzy kibiców i artykułu zamieszczonego na stronie „Miejskich”, miasto nie ma zamiaru komentować.
Urząd w tym roku przeznaczył na sport ok. 1 mln 370 tys. zł. Pieniądze te rozdzielone zostały dla ponad 30 stowarzyszeń sportowych i kulturowych.
Z informacji miasta wynika, że MKS Kutno starało się o dotację w wysokości 550 tys. zł co stanowi prawie 1/3 całego budżetu. Klub otrzymał 350 tys. zł na pierwsze półrocze! Są to nie małe pieniądze w porównaniu do całej kwoty. Poza tym w Kutnie działa wiele innych stowarzyszeń, które potrzebują pomocy od miasta m.in. klub bejsbolowy (wizytówka miasta i całej Polski).

– Dotacja taka miała być, zgodnie z ustawą i uchwalonym budżetem – komentuje Paweł Szczepanik i dodaje – Miasto wyznacza wysokość dotacji zgodnie z ustawą, gdyby każde stowarzyszenia lub kluby żyły tylko za pieniądze miasta, kwota przeznaczana co rok musiałby być znacznie większa. Miasto chce, żeby klub awansował i zapewnia, że jeżeli taki awans będzie to wyciągnie pomocną dłoń w stronę klubu. Jeżeli dotacja jest niewystarczająca, klub powinien szukać pomocy u sponsorów. miasto jednak zapewnia, że pomoże w ich szukaniu.

Z klubu płyną podobne informacje. Jak podaje Paweł Ślęzak – Zostało zawarte porozumienie z miastem odnośnie dotacji. Ubolewamy jednak nad wagą dotacji, liczyliśmy na więcej. Mamy jednak gwarancję i słowo Pana Prezydenta, który obiecał, że w momencie kryzysu pomoże klubowi szukając intensywnie sponsorów. Również w przypadku awansu drużyny MKS Kutno kwota na drugie półrocze może ulec zmianie, jednak jest to już kwestia czasu i dogadania.
Portal lodzkifutbol.pl chętnie zaangażuje się w mediacje klubu z Urzędem Miasta w Kutnie. Wpisujcie swoje opinie na ten temat !!! Zaprezentujemy je władzom miasta, nam też zależy na silnej piłce w regionie !

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
12 lat temu

Mam prośbę niech portal lodzkifutbol.pl nagłośni sprawę budżetu na sport w Zduńskiej Woli. To przecież kpiny. Na cały sport przeznaczono 270 tysięcy złotych. Ile dostanie z tego pogoń? Może sto tysięcy. W zaproponowanym przez prezydenta budżecie było tylko 50 tysięcy na 2011 rok. Dlaczego nikt o tym nie mówi! Dobrze, że pomogła trochę koalicja Platformy Obywatelskiej i więcej wywalczyła.

pozdrawiam!