Grischok razy dwa

Po bramkach Pawła Grischoka Widzew Łódź pokonał w dzisiejszym spotkaniu sparingowym Olimpię Grudziądz 2:0 (0:0). Była to ostatnia gra kontrolna łódzkiej drużyny przed wylotem na zgrupowanie do Portugalii. Mecz został rozegrany w Kleszczowie (powiat radomszczański).

Widzew powinien objąć prowadzenie już w 4 minucie. Wtedy to  Tomasz Lisowski wykonywał rzut wolny, po którym piłkę do bramki skierował Grzeszczyk. Gol nie został jednak uznany. Po przerwie oba gole dla Widzewa zdobył Paul Grischok.

Widzew w pierwszej połowie: Kaniecki – Radhia, Ukah, Madera, Lisowski – Ostrowski, Grzeszczyk, Kuklis, Grzelak – Durić, Grzelczak Widzew w drugiej połowie: Mielcarz – Budka, Bieniuk, Straton, Dudu, Oziębała, Szymanek, Panka, Grischok – Dzalamidze, Sernas.

Zaraz po meczu seniorskiej kadry Widzewa Łódź z Olimpią Grudziądz na plac weszły jedenastki Widzewa Łódź (Młodej Ekstraklasy) i seniorskiej kadry Wisły Płock.
Łodzianie wygrali z wiślakami 3:2. Mecz obserwował Czesław Michniewicz, który zadecydował, że Piotr Mroziński, Damian Ceglarz i Mikołaj Zwoliński wyjadą z pierwszym zespołem na zgrupowanie do Portugalii.

0:1 Żaglecki 20′
1:1 Radzio 34′
1:2 Lewandkowski 42′
2:2 Bartkowski 49′
3:2 Mroziński 67′

Źródło i zdjęcie: widzew.pl