Wysokie zwycięstwo żeńskiego UKS SMS

Beniaminek żeńskiej Ekstraligi Rolnik Głogówek postraszył UKS SMS Łódź tylko na początku spotkania 3. kolejki. Później już mecz potoczył się zgodnie z planem. Łodzianki jeszcze przed przerwą wyszły na prowadzenie 2:1, a po zmianie stron strzeliły rywalowi cztery kolejne gole. Ostateczny wynik spotkania to 6:1 (2:1) i są to pierwsze punkty drużyny Marka Chojnackiego.

Rolnik objął prowadzenie w 11. minucie po trafieniu z karnego Ilony Kujawskiej. To podziałało na łodzianki jak płachta na byka. Piłka jednak nie chciała wpaść do bramki. Dopiero w 36. minucie do wyrównania doprowadziła Adriana Achcińska, a chwilę później futbolówkę do własnej bramki skierowała Monika Jaksy. Po zmianie stron na listę strzelczyń wpisały się kolejno: Olha Zubczyk (rzut karny), Achcińska (karny), Gabriela Grzybowska i Dominika Gąsieniec.

Rolnik Głogówek – UKS SMS Łódź 1:6 (1:2)
Bramki: Ilona Kujawska 11-karny – Adriana Achcińska 36, 55-karny, samobójcza 39, Olha Zubchyk 50-karny, Gabriela Grzybowska 90, Dominika Gąsieniec 90

Kolejny mecz łodzianki zagrają przed własną publicznością. W sobotę (24 sierpnia) zmierzą się na obiekcie przy ulicy Milionowej z KKP Bydgoszcz, a spotkanie rozpocznie się o 15:00.