Unia Skierniewice pewnie w finale

Unia Skierniewice na najlepszej drodze do obrony Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. W półfinałowym spotkaniu skierniewiczanie pokonali w Sieradzu Wartę 0:3 (0:1). Obie bramki strzelił Kamil Łojszczyk. Zarówno na początku pierwszej połowy, jak i tuż po wznowieniu swoje sytuacje miała Warta. Pod bramką Unii zabrakło jednak precyzji.

Sieradzki zespół rozpoczął bez respektu dla rywala i w pierwszych minutach stworzył sobie dwie sytuacje podbramkowe. Nie wykorzystał ich jednak Mariusz Woźniak. Unia skontrowała i zrobiła to najlepiej jak mogła. Wynik spotkania otworzył Kamil Łojszczyk. Po strzeleniu bramki skierniewicki zespół zyskał przewagę, ale w pierwszej połowie nie padła już żadna bramka.

Po zmianie stron powtórzyła się sytuacja z pierwszej połowy. Znów Mariusz Woźniak nie trafił do bramki Unii, a w odpowiedzi prowadzenie gości podwyższył Łojszczyk. Nieco ożywienia w szeregi Warty wniósł doświadczony Marcin Kobierski. Pod bramką Michała Brudnickiego kilka razy było groźnie, ale bez efektu bramkowego. W doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Marcin Pieńkowski. Unia zameldowała się więc jako pierwsza w finale i czeka na środowego rywala. Będzie to Jutrzenka Warta lub Pelikan Łowicz.

Warta Sieradz – Unia Skierniewice 0:3 (0:1)
Bramki: Kamil Łojszczyk 11, 55, Marcin Pieńkowski 90

Warta: Wlazłowski – Morkowski, Sosnowski, Pawlak, Chojecki (58′ Składowski) – Mitek (63′ Kamil Woźniak), Chraniec, Szulc, Płaneta, Mariusz Woźniak (69′ Marcin Mikielski ż) – Patora (58′ Marcin Kobierski)

Unia: Brudnicki – Dudziński ż, Czarnecki, Uthe-Nowak, Górski (90′ Gutkowski) – Konrad Kowalczyk, Łojszczyk (83′ Przybycień), Makuch (60′ Berłowski ż), Pieńkowski, Wilanowski – Robert Kowalczyk (74′ Kłąb)