Sensacyjna wygrana Pogoni z Orkanem

Sensacja w Zduńskiej Woli. Walcząca o utrzymanie w IV lidze Pogoń pokonała czołowy zespół tej ligi Orkan Buczek 2:1 (1:0). Było to pierwsze w rundzie wiosennej zwycięstwo zespołu prowadzonego przez trenera Rafała Bartona. Dla ekipy prowadzonej przez Marcina Zimocha natomiast druga przegrana w rundzie rewanżowej, bo wcześniej uległa w Sulejowie tamtejszemu Skalnikowi 2:3.

Gospodarze rozpoczęli to spotkanie wyśmienicie, bo już w 5. minucie Wojciech Pawlak zmusił do kapitulacji bramkarza przyjezdnych. Po stracie gola Orkan przycisnął, ale obrona miejscowych nie dała się oszukać – mało tego w 53. minucie po jednej z kontr Mikael Idzikowski podwyższył na 2:0. Już minutę później goście odpowiedzieli bramką. Zdobył ją Dominik Cukiernik i było to jego 14 w tym sezonie trafienie w lidze. Ostatnie minuty spotkania, to przewaga zespołu z Buczku, który za wszelką cenę dążył do strzelenia choćby wyrównującego gola. Nic takiego jednak nie nastąpiło i sensacja stała się faktem.

Pogoń Zduńska Wola – Orkan Buczek 2:1 (1:0)
Wojciech Pawlak 5, Mikael Idzikowski 53 – Dominik Cukiernik 54

Pogoń: Chruściel – Porada, Maciej Owczarek I (80′ Szewczyk), Idzikowski, Kaczmarek  – Retkowski, Budka, Nowak (55′ Krawczyk), Chmielewski – Sobczak, Pawlak (70′ Konieczny).

Orkan: Krystian Wojtczyk – Wroński (60′ Łukasz Wojtczyk), Matuszczyk, Jakub Dregier (60′ Potakowski), Niciak (60′ Pałyska) – Lewandowski, Chwałowski (84′ Barański), Dolot, Kowalski – Cukiernik, Siewiera (89′ Kubiak)

27 komentarzy
Zelów
3 lat temu

A my coraz bliżej w tabeli, dopiero będzie się działo.

Zawsze Orkan
3 lat temu

Kogoś coś boli? Źle się czuje? Proszę czytać ze zrozumieniem! Ja nie jestem trenerem piłki nożnej i nie mam zamiaru nim być! A tu gołym okiem widać, że coś jest nie halo! Panowie, dobre wyniki i styl gry sam się obroni, obroni trenera, czy tak jest, sami oceńcie. Życzę jak najlepiej i chcę jak najlepiej dla zespołu, zespół ma potencjał i to duży i tyle! Pogoń, Kwiatki, Zelów… To są drużyny z którymi boli przegrana, takie derby, na takie mecze trzeba się szczególnie przygotować.

Papa smerf
3 lat temu

Zawsze Orkan napisz lepiej że jesteś kretem w drużynie Ujawnij się to może Zimoch w nagrodę da ci wreszcie szansę zrób sobie screena tego co piszesz bo jak wygrają z trzy mecze z rzędu to te swoje rozważania będziesz sobie mógł oprawić w ramkę i powiesić na ścianie koło łóżka. Jak ja nie znoszę takich malkontentów (ględa, czarnowidz, kapryśnik, maruda, zgorzknialec, wybredniś, zrzęda, narzekacz, wybrzydzacz, krytyk, jęczydusza, grymaśnik, pesymista, mrukot, upierdliwiec, frustrat ….. Orkan to maks 3 drużyna w tym sezonie i z tym składem. I tego nie zmieni opinia jednego czy drugiego kolorowego misia. Jak ktoś ma pojęcie to… Czytaj więcej »

Zawsze
3 lat temu

Do zawsze orkan …faktycznie trzeba zrobić p Andrzeju wszystko żeby ujawnić ta nasza gwiazdę i ja wykorzystać ,do siania nienawiści ,zapominając ze gwiazda napewno nie finansuje i nie pomaga orkanowi

Zawsze
3 lat temu

do zawsze Orkan!,,,,,,,ja widzę że ty jesteś gwiazdą buczku może byś poprowadził drużynę i tych wziął jak Macierewicz trzech co się uratowali , Trener .który mówi ze nasi by lepiej zagrali ,jakie nasi ..nie wierzę w młodzieżówce nie ma ludzi są ściągani z Łasku Zelowa a ty pieprzysz od rzeczy człowieku puknij się w ten pusty łe..Kmiecik sam odszedł ,nikt go nie zwalnial ,musieli kogoś wziąć za trenera ,jak taki cwany byłeś mogłeś przyjść powiedzieć że jesteś bardzo dobrym trenerem ,na pewno już byśmy byli na ostatnim miejscu po takim myśleniu