Czwarte zwycięstwo Widzewa Łódź

Z dwunastoma punktami na koncie piłkarze Widzewa Łódź plasują się na trzecim miejscu w pierwszoligowej tabeli. W sobotni wieczór pokonali na własnym boisku Stomil Olsztyn 2:0 (1:0) odnosząc w ten sposób czwarte zwycięstwo w tym sezonie na zapleczu PKO Ekstraklasy. Bramki dla Widzewa zdobyli: Fabio Nunes i Patryk Stępiński.

Na stadionie Widzewa w sobotni wieczór zasiadło ponad 15 tysięcy kibiców. Zespół trenera Janusza Niedźwiedzia odwdzięczył się swoim fanom dobrą grą i od pierwszej minuty spotkania rozpoczął oblężenie bramki Krzysztofa Bąkowskiego. Na pierwszego gola trzeba było jednak poczekać do 26. minuty. Wówczas to Patryk Stępiński zagrał dobrą piłkę do Fabio Nunesa. Ten ograł defensorów Stomilu i otworzył wynik pojedynku.

Widzew przeważał, ale pod bramką Stomilu brakowało skuteczności. W zespole gości dwoił się i troił Merveille Fundambu. Nie miał jednak tego dnia szczęścia. Od 56. minuty Widzew grał z przewagą jednego piłkarza, gdyż z boiska za faul musiał zejść Karol Żwir. W 67. minucie było po meczu. Nunes zrewanżował się dobrym podaniem Stępińskiemu, który ustalił wynik spotkania na 2:0.

Widzew Łódź – Stomil Olsztyn 2:0 (1:0)
Bramki: Fabio Nunes 26, Patryk Stępiński 67

Widzew: Wrąbel – Stępiński, Dejewski, Nowak – Zieliński (46′ Tanżyna), Hanousek, Abdul Aziz Tetteh (23′ Michalski), Danielak (68′ Mucha), Letniowski (81′ Tomczyk), Nunes – Guzdek (81′ Karasek)