AKTUALNOŚCI
Akademia GKS ma nowego partnera

Akademia GKS Bełchatów rozpoczęła współpracę z Akademią Wisły Płock, której pierwszy zespół występuje w Ekstraklasie. Dzięki porozumieniu zespoły akademii rozegrały pierwsze mecze towarzyskie. Współpraca na płaszczyźnie szkoleniowej zakłada cykliczne rozgrywanie gier kontrolnych. Uczestniczyły w nich zespoły roczników 2010, 2011 i 2012.

GKS Bełchatów

Jesteśmy po rozmowach z dyrektorem ds. szkolenia młodzieży w Wiśle Płock, Markiem Brzozowskim. Rozmowy dotyczyły bliższych relacji na linii Bełchatów-Płock w wymiarze sportowym. Pierwsze działania zostały podjęte w stosunku do naszych zespołów z piłki 7 i 9-osobowej. Na początek zaprosiliśmy drużyny Wisły na trójmecz do Bełchatowa. Takie spotkania będą odbywały się częściej zarówno u nas, jak i w Płocku – wyjaśnia Bartłomiej Kondracki, wiceprezes ds. sportowych Akademii GKS Bełchatów.

– Dla naszej Akademii to możliwość konfrontacji z akademią z Ekstraklasy. To również dobry wykładnik dla naszych drużyn i trenerów, co do ich pracy względem chociażby zespołu z Mazowsza. Wisła Płock to klub, który w ostatnim czasie sięgnął aż po trzech wychowanków naszego klubu (Damian Michalski, Dawid Kocyła, Kacper Kondracki). To doskonale pokazuje, że nasi zawodnicy mają potencjał, jeśli odchodzą do klubu z wyższej ligi. Powinno to nas napędzać do jak najlepszej pracy. Za to wizja rozwoju klubu z Płocka i mocny nacisk na akademię to dla nas sygnał, że warto przyglądać i konfrontować się z takimi zespołami – dodaje Kondracki.

Źródło: Informacja prasowa

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments