Wyjazdowa wygrana Sorento

W rozgrywanym w Łowiczu najciekawszym spotkaniu w ramach 16. kolejki skierniewickiej klasy okręgowej drużyna lidera – Sorento Zadębie Skierniewice pokonała zespół Astry Zduny. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla gości. Mecz miał dwa oblicza.

Goście w pierwszej odsłonie prowadzili grę, stwarzali sobie sytuacje, ale mimo tego piłka nie chciała wpaść do bramki. Po przerwie  sytuacja na boisku uległa zmianie. Sorento zaczęło atakować i udokumentowało to dwoma golami. Skierniewiczanie prowadzą w tabeli z 33 punktami. W najbliższą niedzielę zagrają z drużyną Laktozy Łyszkowice.

Vagat Domaniewice to zespół grający w kratkę. Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie z Widokiem wydawało się, że w meczu z Jutrzenką Drzewce domaniewiczanie powalczą o punkty. Tak się jednak nie stało. Po bramkach Jacka Białka z rzutu karnego oraz Tomasza Pawelczaka w ostatnich minutach meczu Jutrzenka wygrała 2:0.

W Nieborowie Orzeł wygrał z Mazovią 2:0, natomiast w Bednarach Czarni zdobyli swoje pierwsze wiosenne punkty wygrywając 3:2 z  Juvenią Wysokienice.

Po szesnastu kolejkach na czele tabeli drużyna Sorento z dwoma punktami przewagi nad Orłem Nieborów. To jednak nie jedyni pretendenci do awansu. Tuż za nimi niepokonana na wiosnę Korona Wejsce. Na miejscach 4–6 odpowiednio z taką samą liczbą punktów: Astra Zduny, Pelikan II Łowicz i Jutrzenka Drzewce.

Dół tabeli nadal bez zmian. Olympic Słupia z 3 punktami  ma już tylko teoretyczne szanse  na utrzymanie. Wydaje się, że o ligowy byt do końca bić się będą: Vagat, Olimpia, Laktoza i Czarni.