Pierwsza porażka mistrzyń Polski z Łodzi

Niespodzianką zakończyło się sobotnie spotkanie 9. kolejki Ekstraligi kobiet. Niepokonany do tej pory mistrz Polski i lider tabeli TME SMS Łódź przegrał i to aż 0:3 (0:1) w Katowicach z GKS. Dzięki tej wygranej GKS awansował na pierwsze miejsce w tabeli. Do przerwy było 1:0 dla gospodyń po trafieniu Klaudii Maciążki. Po zmianie stron katowiczanki strzeliły jeszcze dwa gole.

Na 2:0 podwyższyła w 62. minucie Patrycja Kozarzewska, a na dziewięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Japonka Yurina Enjo skierowała piłkę do własnej bramki.

5 listopada o 10:00 TME SMS podejmie Pogoń Szczecin i będzie to przedostatni mecz o punkty w tym roku. Ostatni podopieczne Marka Chojnackiego (na zdjęciu) zagrają w Łęcznej z Górnikiem.