AKTUALNOŚCI
Finał wojewódzki Coca-Cola Cup

Na stadionie łódzkiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy ul. Milionowej 12 najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców wyłonione w eliminacjach, walczyły o tytuł Mistrza Województwa Łódzkiego turnieju Coca-Cola Cup 2011.


keeza komplety sportowe


W wyniku zaciętej rywalizacji wyłonione zostały dwie drużyny, które wezmą udział w półfinałach krajowych turnieju. Łącznie w turnieju wystartowało 12 drużyn chłopców oraz 6 zespołów dziewcząt.

W turnieju dziewcząt bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki z Gimnazjum nr 4 w Opocznie, które w fazie grupowej rywalizowały z Gimnazjum nr 44 w Łodzi oraz z Gimnazjum z Rozprzy. Zawodniczki z Opoczna dwukrotnie pokonały rywalki w stosunku 7:1 i z kompletem punktów wygrały rywalizację w grupie B.

W grupie A rywalizacja była bardziej wyrównana. O awans do fazy pucharowej walczyły drużyny z Gimnazjum ze Strzybogi, Gimnazjum nr 3 z Sieradza oraz Gimnazjum nr 2 ze Zgierza. W pierwszym, bardzo zaciętym spotkaniu w grupie A, spotkały się drużyny ze Strzybogi oraz Sieradza. Zawodniczki z Sieradza wygrały 3 do 2 – spotkanie to zadecydowało o kolejności wyników w grupie A.

W półfinałach zawodniczki z Opoczna oraz Sieradza podtrzymały zwycięską passę. Gimnazjum nr 3 z Opoczna rozgromiło 6:0 Gimnazjum ze Strzybogi. W drugim, bardziej wyrównanym półfinale Gimnazjum nr 3 z Sieradza wygrało z Gimnazjum z Rozprzy 4:2.

W meczu finałowym po raz kolejny znakomitą formą błysnęły zawodniczki z Opoczna, w walce o mistrzostwo województwa łódzkiego pewnie pokonały koleżanki z Sieradza 4:1, tym samym zapewniając sobie tytuł mistrzyń łódzkiego finału.

W rywalizacji indywidualnej najlepszą zawodniczką okazała się Daria Dąbrowska z Opoczna, która zdobyła 7 bramek, z kolei najlepszą bramkarką turnieju została Martyna Łukasik z Gimnazjum w Rozprzy.

W turnieju chłopców o miano najlepszej drużyny województwa łódzkiego rywalizowało 12 zespołów podzielonych na cztery grupy eliminacyjne.
W grupie A rywalizację wygrało Gimnazjum nr 3 w Skierniewicach, które zaledwie o 1 punkt wyprzedziło Gimnazjum nr 4 z Tomaszowa Mazowieckiego, natomiast w grupie B spotkały się dwie drużyny z Łodzi oraz jeden zespół z Łowicza. Mimo ambicji i znakomitej gry, zawodnikom z Łowicza nie udało się awansować do fazy pucharowej turnieju, bowiem w decydującym o awansie meczu łowiczanie ulegli drużynie Gimnazjum nr 36 z Łodzi 1:2.

Najlepszą drużyną w grupie C okazała się reprezentacja Gimnazjum nr 4 w Bełchatowie. Młodzi Bełchatowianie w imponującym stylu wygrali rywalizację w grupie, notując w tej fazie najwyższy wynik turnieju. W pojedynku z Gimnazjum nr 1 z Opoczna zdobyli aż 11 bramek przy okazji nie tracąc żadnej. Rywalizację w grupie Bełchatowianie ukończyli z kompletem punktów i 15 strzelonymi bramkami tylko w dwóch meczach. Z kolei z grupy D to fazy pucharowej awansowała drużyna Gimnazjum w Przedbórzu.

Pierwszym finalistą turnieju chłopców została drużyna Gimnazjum nr 36 z Łodzi, która w półfinale wygrała aż 5:2 z Gimnazjum nr 3 ze Skierniewic. W drugim półfinale młodzi piłkarze z Bełchatowa pokonali rówieśników z Przedbórza 3:1.

Ostatecznie, w finale zawodnicy z Bełchatowa pewnie pokonali kolegów z Gimnazjum nr 36 w Łodzi 6:1 i zostali pierwszym triumfatorem finału wojewódzkiego Coca-Cola Cup 2011.

Na pocieszenie łodzianom przypadł indywidualny sukces Damiana Mospinka, który z 8 bramkami na koncie został najlepszym strzelcem turnieju. Najlepszym bramkarzem finału wybrano Mateusza Sobczyka z Gimnazjum w Przedbórzu.

Źródło, zdjęcie: Coca-Cola Cup

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments