Zdegradowane Wysokienice

Juvenia Wysokienice zremisowała na własnym boisku z Widokiem-Unią Skierniewice 1:1 (0:0) w meczu 25. kolejki skierniewickiej klasy okręgowej. W skierniewickiej okręgówce do rozegrania pozostała jeszcze jedna kolejka, ale już wiadomo, że Juvenia zagra w przyszłym sezonie w Klasie A.

W 4. minucie niecelnie główkował Daniel Karwat. Później inicjatywę przejęli gospodarze. W 8. minucie Eryk Matysek znalazł się w dogodnej sytuacji strzeleckiej, lecz jego uderzenie przeszło wysoko nad poprzeczką. Na bramkę Roberta Janeczka strzelali także Piotr Jędraszek i Paweł Kowalczyk, jednak albo lepszy był golkiper gości, albo ich uderzenia były niecelne. W szeregach obydwu drużyn z minuty na minutę coraz bardziej była widoczna niedokładność. Był to mecz walki, bowiem Juvenia wciąż miała iluzoryczne szanse na utrzymanie w skierniewickiej klasie okręgowej. W 28. minucie Dominik Kostecki wstrzelił piłkę w pole karne, a gola zdobył Artur Banasiak. Sędzia nie uznał jednak bramki, gdyż dopatrzył się przy tej akcji faulu. Minutę później strzał Arkadiusza Rosy na rzut rożny odbił Robert Janeczek. W 41. minucie uderzenie Marcina Gromka poza linię końcową wybił bramkarz gości. W pierwszej połowie próbował jeszcze Arkadiusz Rosa, ale jego strzał był bardzo niecelny.

Drugą połowę lepiej zaczęli gospodarze. W 47. minucie z wolnego z 22 metrów strzelał Piotr Jędraszek, ale dobrze na rzut rożny odbił piłkę Robert Janeczek. Minutę później Arkadiusz Rosa po strzale głową z bliskiej odległości zapewnił swojej drużynie prowadzenie. W 56. minucie Mariusz Markowski uruchomił wbiegającego prawą stroną Tomasza Cybulskiego, jednak jego strzał minął prawy słupek bramki drużyny Juvenii. W kolejnych minutach do głosu ponownie zaczęli dochodzić gospodarze. W 62. minucie strzał z rzutu wolnego Piotra Jędraszka odbił Robert Janeczek. W odstępie kilku minut swoich sytuacji nie wykorzystali Michał Perek i Marcin Gromek. W 76. minucie po wybiciu piłki przez obrońców Juvenii celnym strzałem zza pola karnego w kierunku prawego słupka popisał się Daniel Paprocki. W 81. minucie futbolówka po uderzeniu z bliska przez Arkadiusza Blechowskiego otarła się o poprzeczkę, a strzał Daniela Paprockiego wybronił Maciej Boncela. W 87. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Eryk Matysek, jednak jego uderzenie przeszło nad poprzeczką bramki gości. Minutę później ponownie blisko gola byli gospodarze. Z rzutu wolnego dogrywał Piotr Jędraszek, a uderzenie Arkadiusza Rosy obronił Robert Janeczek. W końcówce próbowali jeszcze Dominik Kostecki i Tomasz Cybulski, ale wynik spotkania nie uległ już zmianie.

Powiedział po meczu:Michał Gajda, trener Widoku-Unii Skierniewice: Gra chaotyczna, mało dokładności, składnych akcji. Mecz na bardzo średnim poziomie. Udało nam się dogonić wynik i wyrównać stan meczu. To jest właściwie jedyny pozytyw dzisiejszego spotkania, bo zagraliśmy słabe zawody. Za tydzień z Olimpią Jeżów planujemy zagrać tak jak graliśmy w tych naszych lepszych meczach. Musimy przez najbliższe dni przemyśleć błędy, jakie dziś wykonaliśmy i nie powtórzyć ich w przyszłą niedzielę. Musimy zagrać zdecydowanie lepsze zawody, a wtedy wynik będzie dla nas korzystny.

Juvenia Wysokienice– Widok- Unia Skierniewice 1:1 (0:0)

Bramki: Arkadiusz Rosa 48 – Daniel Paprocki 76

Juvenia: Maciej Boncela – Radosław Klimek, Sławomir Wiosna, Łukasz Szymański, Jakub Włodarczyk – Piotr Jędraszek (90 Robert Witasiński), Eryk Matysek, Marcin Gromek, Paweł Kowalczyk (82 Szymon Sujka) – Arkadiusz Rosa, Michał Perek, Trener: Robert Witasiński

Widok-Unia: Robert Janeczek – Dominik Kostecki, Marcin Zieliński, Mateusz Staszewski, Eryk Sulikowski – Daniel Karwat, Daniel Paprocki, Arkadiusz Blechowski, Mariusz Markowski – Artur Banasiak (60 Maciej Kozłowski), Tomasz Cybulski, Trener: Michał Gajda

Żółte kartki: Paweł Kowalczyk, Sławomir Wiosna (Juvenia) – Eryk Sulikowski, Daniel Paprocki, Arkadiusz Blechowski (Widok-Unia)

Widzów: 40

Sędziował: Marcin Sęczek (Skierniewice), asystenci: Krzysztof Niedźwiadek, Tomasz Niedźwiadek (Skierniewice)

Źródło: Jarosław Lewandowski