Nie chcą dogrywać spotkań

Niecodzienna sytuacja w sieradzkiej klasie okręgowej. OZPN Sieradz zmuszony był zweryfikować dwa niedokończone mecze jako walkowery. Powód? Kluby, które przegrywały w momencie przerwania spotkań, nie są zainteresowane ich dokończeniem.

Dotyczy to meczów przerwanych przez nawałnicę, która miała miejsce w Boże Ciało (30 maja). Orkan Buczek do przerwy prowadził ze Startem Łubnice 4:1. Łubniczanie nie chcą tego meczu dokończyć więc wynik został zweryfikowany jako 4:0 dla Orkana. Podobnie sytuacja wygląda w spotkaniu LGKS Charłupia Mała – LZS Brąszewice. Tam gospodarze po 75 minutach prowadzili 3:0. Brąszewiczanie nie wierzą w cuda i nie będą dogrywać kwadransa. Wynik zweryfikowano więc jako 3:0. Dokończone zostanie natomiast spotkanie Czarni Rząśnia – Widawia Widawa. Po 10 minutach było 0:0. Mecz odbędzie się 12 czerwca o 18:00.

Wydział Gier OZPN Sieradz zweryfikował także mecz MLKS Konopnica – Orkan Buczek (na boisku 1:1) jako walkower dla Orkana. W zespole z Konopnicy zagrał bowiem Łukasz Walewacz, Powinien on pauzować za czwartą żółtą kartkę.