Wygrana Brunatnych w Brzesku

Znakomicie rozpoczęli rundę rewanżową I ligi piłkarze PGE GKS Bełchatów. Podopieczni Kamila Kieresia wygrali na wyjeździe w meczu 19. kolejki z Okocimskim KS Brzesko 1:0 (1:0). Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił w 31. minucie Mateusz Mak (na zdjęciu).

Pierwsze minuty nie zapowiadały kompletu punktów. Przewaga należała do gospodarzy, którzy co chwila przeprowadzali groźne sytuacje pod bramką Arkadiusza Malarza. Niewykorzystane sytuacje Okocimskiego zemściły się w 31. minucie kiedy Mateusz Mak pokonał głową Mateusza Kuchtę. Od tego momentu mecz się wyrównał. W końcówce pierwszej odsłony szanse na podwyższenie prowadzenia miał drugi z braci Mak – Michał, ale po minięciu bramkarza nie trafił do pustej bramki.

Drugie czterdzieści pięć minut ponownie lepiej rozpoczęli piłkarze z Brzeska. Gospodarze nie mogli jednak zaskoczyć dobrze dysponowanego tego dnia Arkadiusza Malarza. Od 70. minuty coraz częściej przy piłce utrzymywali się bełchatowianie. W 74. minucie dwie dobre okazje miał Hristijan Kirovski, ale najpierw po uderzeniu głową trafił wprost w ręce Mateusza Kuchty, a moment później trafił do siatki będąc na pozycji spalonej. Do końcowego gwizdka wynik nie uległ już zmianie i PGE GKS wywiózł z Brzeska komplet punktów.

Okocimski KS Brzesko – PGE GKS Bełchatów 0:1 (0:1)
Bramka: Mateusz Mak 31

Okocimski: Mateusz Kuchta – Łukasz Sosnowski, Radosław Jacek, Arkadiusz Ryś, Bartosz Sobotka – Patryk Stefański, Bruno Żołądź, Łukasz Tymiński (59′ Kacper Tatara; 80′ Michał Nawrot), Konrad Cebula, Jakub Kapsa (46′ David Kwiek) – Jakub Grzegorzewski.

PGE GKS: Arkadiusz Malarz – Adrian Basta, Paweł Baranowski, Maciej Wilusz, Mateusz Szymorek (83′ Marcin Flis) – Mateusz Mak (88′ Łukasz Wroński), Szymon Sawala, Grzegorz Baran, Kamil Wacławczyk, Michał Mak (67′ Michał Renusz) – Hristijan Kirovski.

Sędziował:Mariusz Złotek (Stalowa Wola)

Źródło: gksbelchatow.com