Bartosz Ślusarski uciszył Białystok

PGE GKS Bełchatów pokonał na wyjeździe Jagiellonię Białystok 1:0 (1:0) w spotkaniu kończącym 14. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy. Jedynego gola zdobył w tym meczu Bartosz Ślusarski, który pokonał Bartłomieja Drągowskiego w 22. minucie. To bardzo ważna i trzeba przyznać nieoczekiwana wygrana bełchatowian.

Bukmacherzy w roli faworyta widzieli Jagiellonię. Mieli wszak w pamięci pucharową klęskę PGE GKS w Gliwicach. Zespół Kamila Kieresia zaprezentował się jednak z dużo lepszej strony i w pełni zasłużenie wywiózł z nowego stadionu w Białymstoku pełną pulę.

Pierwsi groźną sytuację stworzyli goście. W 10. minucie uderzenie Łukasza Wrońskiego zostało jednak zablokowane przez defensorów Jagiellonii. Podopieczni Michała Probierza odpowiedzieli akcją, po której w stuprocentowej sytuacji znalazł się Sebastian Madera. Nie trafił jednak w futbolówkę będąc kilka metrów przed Arkadiuszem Malarzem. Chwilę później sprawdziło się stare piłkarskie porzekadło o niewykorzystanych sytuacjach. Kontra PGE GKS i Bartosz Ślusarski główką pakuje do bramki odbitą piłkę przez Bartłomieja Drągowskiego. Ucieszył tym samym grupkę kibiców z Bełchatowa, którzy pojechali do Białegostoku dopingować swoich ulubieńców. Jagiellonia rzuciła się do odrabiania strat, ale dobrze grająca defensywa PGE GKS rozbijała ataki gospodarzy. Przed przerwą przyjezdni mieli jeszcze sytuację na 2:0, ale strzał Błażeja Telichowskiego przeleciał obok słupka.

Druga połowa nie przyniosła już zmiany wyniku chociaż okazje miała jedna i druga drużyna. W bełchatowskiej bramce świetnie spisywał się Arkadiusz Malarz, który w 61. minucie pokazał klasę po uderzeniu Patryka Tuszyńskiego. PGE GKS miał przynajmniej 2 sytuacje po których mógł podwyższyć prowadzenie. Trochę piłkarskiego szczęścia zabrakło Michałowi Makowi, a tuż przed końcem Drągowski świetnie obronił strzał oddany przez Andreja Prokicia. PGE GKS wygrał po raz siódmy w tym sezonie i awansował na czwarte miejsce w ligowej tabeli. Do prowadzącej Legii traci cztery punkty, a w ostatnim spotkaniu pierwszej rundy sezonu zasadniczego podejmie Cracovię.

Jagiellonia Białystok – PGE GKS Bełchatów 0:1 (0:1)
Bramka: Bartosz Ślusarski 22

PGE GKS: Malarz – Basta, Baranowski, Telichowski ż, Mójta – Wroński (69′ Prokić), Rachwał, Szymański (82′ Baran), Poźniak ż, Michał Mak – Ślusarski.