Sokół wyraźnie lepszy od Startu

W swoim drugim meczu kontrolnym zawodnicy Sokoła Aleksandrów (III liga, grupa łódzko-mazowiecka) pokonali występujący w łódzkiej klasie okręgowej Start Brzeziny 5:1 (4:1). Zielono-biali od początku do końca kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. W nadchodzącą sobotę aleksandrowian czekają kolejne sparingi.

Wynik spotkania został otwarty już w 9. minucie. Dobrą akcję prawym skrzydłem przeprowadził testowany w barwach aleksandrowian – Patryk Pietrasiak (Boruta Zgierz). Napastnik dograł z prawego skrzydła futbolówkę w pole karne. Tam czekali już na nią Jakub Rogalski oraz Jakub Bistuła. Ich uderzenia zostały zablokowane, jednak przy trzeciej próbie w wykonaniu Dominika Pecyny piłka znalazła już drogę do siatki. Dosłownie 120 sekund później było już 2:0, a rzut rożny egzekwowany przez Piotra Klepczarka na gola zamienił Pietrasiak. Chwilę później w roli głównej ponownie wystąpili Klepczarek i Pietrasiak, a napastnik Boruty zdobył drugą bramkę. Brzezinianie odpowiedzieli w 35. minucie kiedy to Roger Smuga dograł piłkę do wbiegającego w pole karne Dominika Jedynaka, a ten precyzyjnym strzałem zerwał pajęczynę z okienka bramki strzeżonej przez Karola Domżała. Przed przerwą Pietrasiak, po otwierającym podaniu od Bistuły, z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam, kompletując tym samym hat-tricka.

Po zmianie stron aleksandrowianie zwolnili nieco z tempa, skupiając się bardziej na dokładnym rozgrywaniu piłki. W 58. minucie podanie z głębi pola od Roberta Przybyły wykorzystał Jan Kadłubiak (Kolejarz Łódź). Skrzydłowy wyprzedził obrońcę gości i uderzeniem głową wpakował futbolówkę do siatki. Gracze Startu nie spuścili jednak głów i dążyli do zdobycia drugiej bramki. Swoich szans upatrywali w uderzeniach z dystansu, lecz Krystian Karolak nie dał się już tego wieczora zaskoczyć. Pod koniec meczu zielono-biali mogli jeszcze bardziej dobić rywala. Po indywidualnej akcji, Kadłubiak wyłożył futbolówkę Pietrasiakowi, ten trafił wprost w Domżała, który sekundę później instynktownie nogą wybronił dobitkę w wykonaniu Kamila Wielgusa (Widzew Łódź).

Warto wspomnieć, że Start Brzeziny przyjechał na ten mecz bez bramkarza i musiał posiłkować się golkiperami z Aleksandrowa.

Sokół Aleksandrów – Start Brzeziny 5:1 (4:1)
Bramki: Dominik Pecyna 9, Patryk Pietrasiak 11,12,42, Jan Kadłubiak 58 – Dominik Jedynak 35

Sokół Aleksandrów: Domżał (46’ Karolak) – Klepczarek (57’ Przybyła), Woźniczak (68’ Osowski), Przybyła (46’ Wieczorek), Gołuch (46’ Karbowniak) – Rogalski (46’ Wielgus), Osowski (46’ Zwoliński), Pecyna (57’ Smolarski), Bistuła (75’ Osajda), Łągiewczyk (57’ Kadłubiak) – Pietrasiak

Start Brzeziny: Karolak (46’ Domżał) – Poździej, Kwaśniak, Grzywacz, Matusiak – Pogodziński, Szubert, Pabiniak, Smuga, Kaźmierczak – Swaczyna
Grali także: Paszyński, Jedynak, Lindner