Lechia Tomaszów wygrała w Sieradzu

Lechia Tomaszów zrehabilitowała się za porażkę na własnym boisku z Pelikanem Łowicz i pokonała w Sieradzu Wartę 4:2 (2:1) w meczu 24. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. Tomaszowianie byli zespołem lepszym od gospodarzy, a gdyby byli skuteczniejsi to ich wygrana mogła być bardziej okazała. Zainkasowali komplet punktów i czekają na to co zrobi w niedzielę Sokół Aleksandrów.

W pierwszych minutach spotkania lepsze wrażenie sprawiała Warta Sieradz, która z animuszem zaatakowała bramkę Patryka Grejbera. Lechia przetrzymała jednak te początkowe ataki gospodarzy i w w 17. minucie mogła objąć prowadzenie. Strzał Pawła Magdonia trafił jednak w poprzeczkę. Dziewięć minut później Paweł Zięba dobił strzał Marcina Mireckiego i zespół Grzegorza Wesołowskiego objął prowadzenie. Lechia mogła pójść za ciosem, szans na podwyższenie wyniku nie wykorzystali Mirecki i Maksymilian Rozwandowicz. To zemściło się w 35. minucie kiedy to pięknym strzałem pokonał Grejbera Tomasz Bogołębski. Goście odzyskali prowadzenie tuż przed przerwą, a składną akcję Lechii wykończył Mirecki. 60 sekund później popularny „Miro” mógł dobić Wartę, ale z kilku metrów nie trafił do pustej bramki.

Co odwlecze to nie uciecze. Pięć minut po zmianie stron Lechia prowadziła 3:1. Tym razem Mateusza Wlazłowskiego pokonał Kamil Szymczak. Trener Warty Piotr Kupka próbował coś zmienić w ustawieniu swojej drużyny. Dokonał w krótkim odstępie czasu aż trzech zmian, ale bez efektu. Nadal stroną przeważającą była Lechia. W 75. minucie gospodarze przeprowadzili szybką kontrę i kontaktowego gola zdobył Kamil Pluta. Warta rzuciła się do ataków, lecz nadziała się na zabójczy kontratak. Wykończył go skutecznie Mirecki i Lechia wywiozła z Sieradza cenne zwycięstwo.

Warta Sieradz – Lechia Tomaszów 2:4 (1:2)
Bramki: Tomasz Bogołębski 35, Kamil Pluta 75 – Paweł Zięba 26, Marcin Mirecki 44, 90, Kamil Szymczak 50

Warta: Wlazłowski – Bartłoszewski, Nawrocki, Krymarys, Sosnowski (49′ Piotr Kobierski) – Wałęski, Bogołębski, Szyc (74′ Bogdan), Idzikowski (58′ Pluta), Serwaciński (58′ Narożnik) – Marcin Kobierski

Lechia: Grejber – Bąkowicz, Magdoń, Matuszczyk, Milczarek – Zięba (87′ Kolasa), Maksymilian Rozwandowicz, Szymczak, Król (64′ Jakub Rozwandowicz), Mirecki – Jardel (84′ Łazowski)