PGE GKS Bełchatów przegrał karne z Miedzią

Na wyciągnięcie ręki był awans PGE GKS Bełchatów do 1/16 Pucharu Polski. Brunatni przegrali mecz z pierwszoligową Miedzią Legnica dopiero w rzutach karnych 6:7. Decydującą jedenastkę zmarnował Krzysztof Michalak. Jego strzał obronił Paweł Kapsa, bramkarz Miedzi.

Bełchatowianie prowadzili od 19. minuty po trafieniu Patryka Rachwała z rzutu karnego. Kiedy wydawało się, że dowiozą wygraną do ostatniego gwizdka Michał Stasiak doprowadził do wyrównania. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Lepiej egzekwowała je Miedź i to piłkarze z Legnicy cieszyli się z awansu.

PGE GKS Bełchatów – Miedź Legnica 1:1 (po dogrywce), karne 6:7
Bramki: Patryk Rachwał 19-rzut karny – Michał Stasiak 90
karne: 1-0 Aghvan Papikyan, 1-1 Tomasz Midzierski, 2-1 Szymon Zgarda, 2-2 Michał Stasiak, 3-2 Robert Pisarczuk, 3-3 Keon Daniel, 4-3 Bartłomiej Bartosiak, 4-4 Michał Bartkowiak, 5-4 Patryk Rachwał, 5-5 Petteri Forsell, 6-5 Mateusz Szymorek, 6-6 Óscar Martín, (6-6 Krzysztof Michalak – obroniony), 6-7 Jakub Chrzanowski.

PGE GKS: Paweł Lenarcik – Robert Pisarczuk, Adrian Klepczyński (67′ Bartłomiej Kondracki), Krzysztof Michalak, Mateusz Szymorek – Paweł Zięba (62′ Albin Maciejewski), Patryk Rachwał, Szymon Zgarda, Artur Lenartowski, Konrad Andrzejczak (84′ Bartłomiej Bartosiak) – Aghwan Papikjan.
Trener: Andrzej Konwiński