Opluł sędziego i groził, że go zabije

Do patologicznych zachowań dochodzi na boiskach w naszym województwie. Piętnujemy je gdyż uważamy, że dla takich ludzi nie powinno mieć miejsca w futbolu. Rozpoczynamy od spotkania piotrkowskiej klasy A (grupa II) pomiędzy Motorem Bujniczki i LKS Wola Krzysztoporska. Tam opluty został sędzia asystent, grożono mu również śmiercią.

Na boisku Motor przegrał z LKS Wola Krzysztoporska 1:4. W 66. minucie spotkania Kamil Korytkowski (Motor Bujniczki) skierował do sędziego asystenta numer 1 Dominika Kierczaka słowa – „Doigrasz się ku…, zabiję cię„. Po otrzymaniu czerwonej kartki zdjął natomiast koszulkę, podbiegł do sędziego i dwukrotnie opluł go w twarz. Wykrzykiwał również „zabiję sędziego, nie wyjedziecie stąd„.

To są zachowania niedopuszczalne i sprawą musi zająć się Wydział Dyscypliny naszego okręgu. Smutne, że niektórzy zapominają, że są na piłkarskim boisku  – komentuje sprawę Stanisław Sipa, prezes OZPN Piotrków.

Innym wątkiem tego meczu jest kwestia sprawdzenia dokumentów w zespole gości. Trzech piłkarzy nie okazało się po spotkaniu dowodem tożsamości. W 80. minucie kapitan Motoru Bujniczki zażądał bowiem sprawdzenia dokumentów u piłkarzy z Woli Krzysztoporskiej. Tym również zajmie się, na najbliższym posiedzeniu, Wydział Gier OZPN Piotrków.