Jest pierwsza w tym sezonie wygrana Gatty

Jest pierwsza w tym sezonie wygrana wicemistrzów Polski. W 3. kolejce Futsal Ekstraklasy Gatta Active Zduńska Wola pewnie pokonała we własnej hali Piasta Gliwice 5:1 (1:0). W ligowej tabeli drużyna ze Zduńskiej Woli zajmuje szóste miejsce z pięcioma punktami na koncie. Raz wygrała i dwa mecze zremisowała.

Już w 3. minucie wynik spotkania otworzył Daniel Krawczyk. W pierwszej połowie, mimo kilku sytuacji do podwyższenia wyniku, bramki już nie padły. Worek z golami rozwiązał się po przerwie. Na 2:0 gola strzelił Arkadiusz Szypczyński, a sześć minut później trzecią bramkę strzelił Maksym Pautiak. Piast uwierzył jeszcze w możliwość zdobycia punktów po trafieniu Michała Grecza. Zagrał kolejne minuty bez bramkarza, ale Kocury to bezlitośnie wykorzystały. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Michał Marciniak.

Gatta Active Zduńska Wola – Piast Gliwice 5:1 (1:0)
Bramki: Daniel Krawczyk 3, Arkadiusz Szypczyński 25, Maksym Pautiak 31, Michał Marciniak 36, 38 – Michał Grecz 33

Gatta Active: Słowiński – Olczak, Milewski, Pautiak, Szypczyński, Stanisławski, Krawczyk, Sobalczyk, Marciniak, Gorbatyj, Szymczak, Miłosiński

W następnej kolejce zduńskowolanie zagrają na wyjeździe z AZS UŚ Katowice.