Wysoka wygrana Widoku-Unii

Drużyna Widoku-Unii Skierniewice wygrała na własnym stadionie z Olimpią Jeżów aż 5:0 (1:0) w meczu ostatniej, 26. kolejki skierniewickiej klasy okręgowej. W pierwszej połowie jedynego gola strzelił Łukasz Winciorek. Po zmianie stron rozwiązał się worek z bramkami.

Na listę strzelców wpisali się: Mariusz Markowski, Daniel Paprocki, Artur Banasiak i ponownie Winciorek. Szczególnej urody była bramka Artura Banasiaka. Zawodnik gospodarzy po trzech minutach gry popisał się efektownymi nożycami.

W niedzielnym meczu inicjatywa była po stronie Widoku-Unii Skierniewice. Zawodnicy gospodarzy stwarzali mnóstwo sytuacji bramkowych, jednak w wielu przypadkach brakowało skuteczności. W 9. minucie Mariusz Markowski nie trafił dobrze w piłkę. Do futbolówki doszedł jeszcze Dominik Kostecki, ale jego strzał obronił Dawid Sawicki. Później na bramkę gości uderzali Łukasz Winciorek i Daniel Karwat. W drużynie z Jeżowa próbowali Michał Jedynak i Sebastian Najder, ale ich strzały nie zagrażały Robertowi Janeczkowi. W 31. minucie gospodarze dopięli swego. Na listę strzelców wpisał się Łukasz Winciorek po tym jak minął kilku rywali i strzelił obok lewego słupka bramki gości. Dwie minuty później doskonałą sytuację zmarnował Tomasz Cybulski, którego strzał poszybował wysoko nad bramką. W 43. minucie dobrze prowadzący spotkanie sędzia Michał Mularczyk podyktował rzut wolny dla gości z Jeżowa. Niecelnie na bramkę gospodarzy strzelał Krzysztof Susik. W końcowym fragmencie pierwszej połowy z lewej strony dośrodkowywał Łukasz Winciorek, jednak zabrakło wykończenia ze strony Marcina Zielińskiego.

Drugą połowę zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze. W 48. minucie po błędzie przeciwnika piłkę przejął Daniel Paprocki, zagrał do wychodzącego na czystą pozycję Tomasza Cybulskiego, jednak strzał napastnika gospodarzy był niecelny. Pięć minut później Tomasz Cybulski zagrał do wbiegającego lewą stroną Mateusza Staszewskiego, lecz jego uderzenie dobrze sparował Dawid Sawicki. W 58. minucie było 2:0. Maciej Kozłowski dobrze podał do Mariusza Markowskiego, a ten umiejętnym strzałem pokonał golkipera drużyny z Jeżowa. Cztery minuty później niecelnie uderzał Mariusz Markowski. Po stronie gości niecelnie z rzutu wolnego strzelał Sebastian Najder. W 70. minucie w pole karne wbiegł Daniel Paprocki i pewnym uderzeniem podwyższył wynik meczu na 3:0. W 76. minucie padł najładniejszy gol w tym spotkaniu strzelony na 4:0. Pięknymi nożycami popisał się wprowadzony trzy minuty wcześniej Artur Banasiak, a bramkarz gości był bez szans. Pięć minut później błąd popełnił Krzysztof Janik, ale sytuacji nie wykorzystał Artur Banasiak, którego uderzenie minęło prawy słupek. W 86. minucie wynik spotkania na 5:0 pewnym strzałem ustalił Łukasz Winciorek. W końcówce meczu próbowali jeszcze Mariusz Markowski i Konrad Klimczak, ale ich uderzenia nie znalazły drogi do bramki przeciwnika.

Dzięki jedenastej w sezonie wygranej, zawodnicy Widoku-Unii Skierniewice zakończyli rozgrywki na 7. miejscu w tabeli skierniewickiej klasy okręgowej z dorobkiem 35 punktów. Z kolei Olimpia Jeżów uplasowała się na 11. pozycji z 28 oczkami.

Powiedział po meczu:

Michał Gajda, trener Widoku-Unii Skierniewice: Dzisiejszy mecz był bardzo dobry w naszym wykonaniu. Graliśmy naprawdę efektownie. Myślę, że przy większej skuteczności, to mogło się skończyć nawet dwucyfrowym wynikiem. W szatni powiedziałem chłopakom, że to będzie nasz pożegnalny mecz. Rozstajemy się, ale myślę, że chłopaki postarali się dzisiaj zagrać dobre spotkanie, także dla mnie i jesteśmy bardzo zadowoleni. Ozdobą meczu, a nawet całego sezonu była bramka Artura Banasiaka. Piękne nożyce po pięknym przyjęciu piłki, fantastycznie złożył się do strzału, bardzo ładny gol. Na razie nie mam wiedzy na temat tego jak ma wyglądać kadra Widoku w przyszłym sezonie. Wiem, że zarząd się ze mną rozstaje, ale trudno na dzień dzisiejszy powiedzieć coś więcej jak będzie wyglądał skład personalny drużyny. Mam propozycje z kilku klubów. Gdzieś tam doceniają moją pracę, ale poczekajmy, aż dojdzie do konkretów, bo na razie jeszcze takich nie ma.

Widok-Unia Skierniewice – Olimpia Jeżów 5:0 (1:0)
Bramki: Łukasz Winciorek 31, 86, Mariusz Markowski 58, Daniel Paprocki 70, Artur Banasiak 76
Unia: Robert Janeczek – Maciej Kozłowski, Mateusz Staszewski, Marcin Zieliński, Rafał Baleja, Dominik Kostecki – Daniel Karwat (71 Konrad Klimczak), Daniel Paprocki, Łukasz Winciorek, Mariusz Markowski – Tomasz Cybulski (73 Artur Banasiak)
Trener: Michał Gajda
Olimpia: Dawid Sawicki – Karol Sawicki (69 Rafał Swaczyna), Krzysztof Susik, Dariusz Banaszkiewicz, Jarosław Bartyzel – Tomasz Michalski, Jarosław Lisik, Krzysztof Janik, Emil Marczyk (46 Michał Janik) – Sebastian Najder (77 Roman Pałygiewicz), Michał Jedynak
Trener: Leszek Warchoł

Żółta kartka: Marcin Zieliński (Widok-Unia)

Sędziował: Michał Mularczyk (Skierniewice)

Asystenci: Cezary Białek, Bartłomiej Grzelec (Skierniewice)