Dramat Warty Sieradz w doliczonym czasie

Aż siedem bramek obejrzeli kibice w spotkaniu 14. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej pomiędzy Wartą Sieradz i rezerwami Legii Warszawa. Po zaciętym spotkaniu trzy punkty pojechały do stolicy. O porażce sieradzan zdecydował gol z czwartej minuty doliczonego czasu gry. Kamila Adamka pokonał Michał Kopczyński. Kilka chwil wcześniej do wyrównania doprowadził Marcin Kobierski.

Spotkanie lepiej rozpoczęli piłkarze rezerw Legii, którzy kilkakrotnie zagrozili bramce Kamila Adamka. Bramkarz Warty zachował czyste konto do 18. minuty kiedy pokonał go Robert Bartczak. Po strzeleniu gola przyjezdni oddali inicjatywę zespołowi Piotra Kupki. Warta rzuciła się do odrabiania strat i dopięła swego w 34. minuty. Wyrównującego gola strzelił świeżo upieczony tata – Patryk Krymarys.

Krymarys - kołyska

Efektowna kołyska dla Patryka Krymarysa.

Kwadrans po wznowieniu gry Legia II ponownie objęła prowadzenie. Adamek skapitulował po trafieniu Adama Ryczkowskiego. Chwilę później było już 3:1. Z rzutu karnego nie pomylił się Bartłomiej Urbański. Sieradzanie nie załamali się takim obrotem sprawy. Piotr Kupka wprowadził na boisko Bartosza Narożnika i Bartłomieja Stasiaka. Przyniosło to efekt w postaci trafienia Michała Bogdana. Warta dalej atakowała i w 90. minucie wyrównał niezawodny Marcin Kobierski. To był gol określany mianem „stadiony świata”. Kobi popisał się bowiem efektowną przewrotką. Nie mógł być jednak z niej w pełni usatysfakcjonowany. Warcie nie udało się bowiem utrzymać remisu. Straciła gola w czwartej minucie doliczonego czasu gry i przegrała ten dramatyczny mecz 3:4.

Warta Sieradz – Legia II Warszawa 3:4 (1:1)
Bramki dla Warty: Patryk Krymarys 34, Michał Bogdan 66, Marcin Kobierski 90

Warta: Adamek – Krymarys, Nawrocki, Sosnowski, Bartłoszewski – Wałęski ż, Pluta (65′ Narożnik), Bogdan (83′ Piotr Kobierski), Szyc (78′ Różycki), Mitek (65′ Bartłomiej Stasiak) – Marcin Kobierski

Sędziował: Wojciech Myć (Lublin – program CORE)