Pewne zwycięstwo żeńskiej Pogoni nad PTC

Od wygranej w Pabianicach rozpoczął rundę rewanżową III ligi kobiet zespół Pogoni Zduńska Wola. Lider tabeli pokonał trzecią drużynę rundy jesiennej 3:0, po trafieniach Patrycji Okoń, Julity Augustyniak i Weroniki Góry. Za tydzień (9 kwietnia) w Zduńskiej Woli dojdzie do meczu na szczycie. Pogoń podejmie wicelidera – ULKS MOSiR Sieradz.

Mecz przebiegał pod dyktando drużyny ze Zduńskiej Woli. Pierwszą groźną sytuację podbramkową zawodniczki Pogoni stworzyły w 14. minucie, kiedy po dośrodkowaniu z prawej strony Julity Augustyniak minimalnie obok bramki posłała piłkę głową Justyna Kubik. W 26. minucie wynik meczu otworzyła Patrycja Okoń, która po kolejnym płaskim dośrodkowaniu z prawej strony od Julity Augustyniak, pokonała płaskim strzałem lewą nogą Magdalenę Kociołek. Cztery minuty później, po podaniu Martyny Szymczak w pole karne wbiegła Augustyniak i sprytnym strzałem w krótki róg bramki gospodarzy podwyższyła wynik meczu na 2:0. Do końca pierwszej odsłony meczu wynik nie uległ zmianie, chociaż zespół z Pabianic starał się, grając z kontry, zaskoczyć Beatę Rogowską.

W drugiej połowie w dalszym ciągu przeważała drużyna Pogoni. W 46. minucie po dalekim wybiciu piłki od Beaty Rogowskiej w sytuacji sam na sam z bramkarką znalazła się Martyna Szymczak, ale jej strzał obroniła Kociołek. W 53. minucie Weronika Góra otrzymała piłkę na szesnastym metrze i mocnym strzałem lewą nogą ustaliła wynik meczu. Przy stanie 3:0 doskonałej sytuacji dla gospodarzy nie wykorzystała Aleksandra Kwiatkowska przegrywając pojedynek sam na sam z Rogowską.

PTC Pabianice – Pogoń Zduńska Wola 0:3 (0:2)
Bramki: Patrycja Okoń 26, Julita Augustyniak 30, Weronika Góra 50

PTC: Magdalena Kociołek – Katarzyna Kacprzak, Joanna Błaszczyk, Natalia For, Aleksandra Próbka – Martyna Łagowska, Ewelina Kociołek, Andrzelika Błoch, Joanna Sadowska – Anna Owczarz, Aleksandra Kwiatkowska.
Na zmiany wchodziły: Julia Jakóbczak, Edyta Cywińska, Karolina Babiańska, Natalia Cieślak, Karolina Kania, Natalia Madaj

Pogoń: Beata Rogowska – Julia Szymczak, Ewelina Niciak, Zuzanna Naumowicz (64′ Michalina Sutowicz) – Maria Bilska (38′ Paulina Licha), Julita Augustyniak (62′ Justyna Kapuściak), Weronika Góra, Klaudia Łoboda (70′ Paulina Koryń), Patrycja Okoń (60′ Marta Grzelak) – Martyna Szymczak (70′ Natalia Gierczak), Justyna Kubik (74′ Anita Kłos)