Żeński podział punktów w Zduńskiej Woli

Remisem 2:2 zakończyło się szlagierowe spotkanie 11. kolejki III ligi kobiet (grupa łódzka). Pogoń Zduńska Wola podzieliła się punktami z ULKS MOSiR Sieradz. W końcówce remis gospodyniom uratowała Klaudia Łoboda, która zdobyła bramkę z rzutu wolnego. Po jedenastu kolejkach Pogoń ma dwa punkty przewagi nad drużyną z Sieradza.

Oprawa meczu przygotowana przez organizatorów mogła się podobać. Oba zespoły wyprowadzili na boisko najmłodsi zawodnicy i zawodniczki z roczników 2009/2010. Na trybunach zasiadła duża rzesza kibiców obu zespołów.

W pierwszej połowie spotkania oba zespoły nie stworzyły za wiele sytuacji podbramkowych. Gra toczyła się przeważnie w środkowej części boiska. Jedyna bramka w tej odsłonie meczu padła w 7. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła do niepilnowanej Aleksandry Bilnik, która strzałem lewą nogą z ośmiu metrów pokonała Beatę Rogowską.

W przerwie meczu w zespole Pogoni nastąpiły trzy zmiany. Na boisku pojawiły się: Justyna Kapuściak, Marta Grzelak i Michalina Sutowicz. Gra ofensywna gospodyń wyraźnie się ożywiła i dało to efekt w 50. minucie, kiedy po składnej akcji całego zespołu w sytuacji sam na sam z bramkarką z Sieradza Julią Stefaniak znalazła się Kapuściak. Mocnym strzałem prawą nogą zdobyła wyrównującą bramkę. Strzelony gol pozytywnie wpłynął na grę zawodniczek Pogoni, które coraz bardziej zagrażały bramce gości. Wynik meczu mógł się zmienić w 66. minucie, kiedy w sytuacji sam na sam z bramkarką gości znalazła się Martyna Szymczak. Jej strzał obroniła Stefaniak. W 74. minucie, po kolejnym dośrodkowaniu w pole karne, błąd popełniły defensywa i bramkarka Pogoni, których nieporozumienie wykorzystała Aleksandra Bilnik. Strzałem z bliska do pustej bramki dała swojej drużynie prowadzenie. Zespół Pogoni, po straconej bramce nie poddał się i walczył do końca. Przyniosło to efekt w doliczonym czasie gry, kiedy po faulu na Justynie Kubik sędzia meczu podyktował rzut wolny. Do piłki podeszła Klaudia Łoboda i precyzyjnym strzałem prawą nogą z 20 metrów pokonała Stefaniak. W ostatniej minucie doliczonego czasu ponownie Łoboda wykonywała rzut wolny z 17 metrów, ale tym razem piłka po jej strzale poszybowała nad poprzeczką.

Pogoń Zduńska Wola – ULKS MOSiR Sieradz 2:2 (0:1)
Bramki: Justyna Kapuściak 50, Klaudia Łoboda 80 – Aleksandra Bilnik 7, 74

Pogoń Zduńska Wola: Rogowska – Szymczak, Niciak, Naumowicz (41′ Sutowicz) – Koryń (60′ Licha), Augustyniak (41′ Kapuściak), Góra, Łoboda, Okoń (41′ Grzelak) – Szymczak, Kubik.
Trener: Krzysztof Kochelak

ULKS MOSiR Sieradz: Stefaniak – Andrysiak, Bilnik, Doruch, Dziuba – Ignaczak, Minias, Nowacka, Rozmarynowska – Terka, Wrąbel.
Na zmiany wchodziły: Świniarska, Kaczmarek, Kikowska, Koralewska
Trener: Rafał Dziuba

Sędziowali: Mateusz Anielak (główny) oraz Adam Dolny i Kamil Krasnopolski (Kolegium Sędziów w Łodzi).